cucina logo

Rezerwacje i zamówienia na wynos:

+48 602 668 800
restauracja@cucina88.pl

Wine Club w Restauracji CUCINA

 

 

ZAPRASZAMY NA WINNE DEGUSTACJE Z KAMILEM TUSZEWSKIM

WIOSNA W WINIE – to kolejne już spotkanie z cyklu WINE CLUB CUCINA, na którym będziecie Państwo mogli spróbować win, będących odzwierciedleniem odradzającej się natury i wiosny w kieliszku. Kwiaty, świeże owoce sadu i skoszona trawa to tylko cześć smaków i aromatów, których możecie się spodziewać. Wszystko to połączone z opowieściami o winie i niezobowiązującej przy nim rozmowie.

 

WŁOSKA ROBOTA – jeden z najważniejszych winiarskich krajów Świata. Dla wielu to właśnie Włochy są wyznacznikiem jakości, standardów i stylów winiarskich. Ponad dwadzieścia regionów, w których produkuje się wino, setki szczepów i style wina, które do dziś pozostają bezprecedensowe w skali Globu. Z jednej strony wspaniałe tradycje winnice i szacunek do klasyki i podążanie za nowymi trendami. Z jednej strony elegancja i wina godne królów, z drugiej rustykalność pozwalająca cieszyć się winem w każdej sytuacji.
We współpracy z Quattro P zapraszamy Państwa na event z cyklu Cucina Wine Club, na którym spróbujemy 5 różnych win włoskich będących doskonałymi przedstawicielami konkretnych regionów, stylów i apelacji. Odpowiemy sobie na pytania nurtujące miłośników win, wyjaśnimy terminy, które mogą sprawiać kłopot i wspólnie wejdziemy w ten cudowny świat.

WINA MUSUJĄCE – Na spotkaniu z winami musującymi spróbujemy pięciu różnych win musujących, reprezentujących różne kraje winiarskie i różne metody produkcji. Od najbardziej klasycznej metody szampańskiej / tradycyjnej (i różnych jej wydań – w zależności o miejsca pochodzenia), przez metodę Charmata, aż po metodę Asti.
Wszystko to połączone z przekąskami, które tworzą najlepsze połączenia z wybranymi przez nas winami, tworząc najciekawsze doświadczenie winno-kulinarne. Nie zabraknie również klasycznych połączeń, jak Szampana i Ostrygi.

WINE CLUB – TERMINY DEGUSTACJI:

16.03.2023 – WŁOSKA ROBOTA
30.03.2023 – WŁOSKA ROBOTA 13.04.2023 – WIOSNA W WINIE
27.04.2023 – WIOSNA W WINIE
11.05. 2023 – WINA MUSUJĄCE
25.05.2023 – WINA MUSUJĄCE

Cena od osoby: 250 PLN

WINO | HISTORIA | DEGUSTACJA | PRZEKĄSKI

Zapraszamy!

 

Rezerwacje:
+48 602 668 800
restauracja@cucina88.pl
ul. Wyspiańskiego 26A, Poznań
www.cucina88.pl

    Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!